Historia Festiwalu

Historia Festiwalu Teatrów Szkolnych

Jak zrodził się pomysł?

Na początku był polonista …
niezwykle kreatywny człowiek, pani Anna Charewicz, która postanowiła wprowadzić swoich uczniów w niezwykły świat działań teatralnych.
Były to teatralne lekcje języka polskiego  i mistrza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Teatrzyk Zielona Gęś”. Tak dzieci poznawały teatrzyk groteski.

Potem powstał w szkole Przegląd Małych Form Teatralnych „Zielona Gęś”.
Nagrodą dla wyróżnionego przedstawienia była DUŻA ZIELONA GĘŚ, która gościła w zwycięskiej klasie cały rok, do następnego przeglądu.

Następnie pani Charewicz zaprosiła  do współpracy Ośrodek Działań Twórczych „Światowid” i Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, zorganizowano wówczas Osiedlowy Przegląd Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś”, który objął zasięgiem szkoły Wielkiej Wyspy.

Przy 5 już edycji Festiwalu, pomysłodawczyni zaprosiła do współpracy Wrocławski Teatr Lalek i tak zasięgiem Festiwalu został objęty cały Wrocław.

Forma spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i dzisiaj udział w nim biorą również szkolne teatry spoza Wrocławia. W roku 2016/2017 nawet z Zielonej Góry.

Czytaj więcej: Historia Festiwalu