^POWRÓT NA GÓRĘ
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa nr 45

IX Ogólnopolski Konkur Rzeźbiarski

Cyprian Maciąg, uczeń klasy 5 b wziął udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego organizowanym przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Jury konkursu oceniło wysoko poziom nadesłanych i wykonanych na miejscu rzeźb. Zauważyło różnorodność tematyczną czy nawiązywanie do sztuki Stanisława Zagajewskiego, wyraz artystyczny i pomysłowość uczestników, w wielu wypadkach zaskakującą wręcz dbałość o detale i bogactwo faktury jak również indywidualne podejście do formy. Dzięki temu każda z rzeźb była wyjątkowa i posiadała sobie właściwy charakter. Praca Cypriana została doceniona przez jury, które przyznało mu II miejsce w kategorii prac nadesłanych. Cyprian otrzymał nagrodę pieniężną! Serdecznie gratulujemy! Magdalena Nowak. 

Copyright 2015  Zespół Szkół nr 9 we Wrocławiu