INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO 2017/2018

Podczas tegorocznej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018, organizowanego przez Wrocławski Szkolny Związek  Sportowy oraz Urząd  Miasta Wrocławia, został wręczony puchar w kategorii "Najaktywniejsi ". Nasza szkoła w tej kategorii zajęła I miejsce i tym samym otrzymała puchar!!! Drugim wielkim sukcesem było zdobycie III miejsca w Rankingu Współzawodnictwa Sportowego Wrocławskich Szkół Podstawowych za rok szkolny 2017/2018!!!

W tym dniu, podczas uroczystości wręczenia pucharu, Pani dyrektor Małgorzacie Bredschneider towarzyszyli reprezentanci :Weronika Komorowska 6a, Magdalena Kotas 6a, Maciej Rękas 6m, Radosław Kołcun 5c.

Czytaj więcej: INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO 2017/2018

DOLNOŚLĄSKI FINAŁ

Nasze sportowe sukcesy w finale Dolnego Śląska
I miejsce w skoku wzwyż -Szymon Drzazga kl.6a
II miejsce w biegu na 60m -Milena Krupa 6a
I miejsce w sztafecie szwedzkiej- Paulina Matuszewska 6c, Weronika Komorowska 5a, Daria Piskorowska 4c, Milena Krupa 6a
Opiekunowie :Wiesława Mikołajczyk, Magdalena Jani.

ZAWODY W BUDAPESZCIE

W dniach od 9 do 11 uczniowie klasy 6c trenera Macieja Stasiuka przebywali w Budapeszcie na turnieju Gallini World Cup 2017 .

W silnie obsadzonym turnieju reprezentanci naszej szkoły zajeli 3 miejsce na 16 zespołów .

W pokonanym polu zostawiając takie drużyny jak Udinese Calcio , Dinamo Zagrzeb,Ujpest,Kosice czy Ferencvaros.

Wielki gratulacje dla całej drużyny za wysokie trzecie miejsce.

Podziękowanie należą się także naszym rodzicom - kibicom, którzy bardzo licznie pojawili się w stolicy Węgier.

ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 3

W dniu 14 czerwca na basenie AWF Wrocław odbyły się zawody pływackie klas 3. W zawodach wzięło udział blisko 100 uczniów.  Każdy z uczestników w nagrodę za udział wynagrodzony został batonikim , a dodatkowo uczniowie którzy znaleźli się na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników.

I MIEJSCE DLA CYPRIANA MACIĄGA Z KLASY 5B

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
PT. "CO TY WIESZ O LOKALNEJ BIORÓŻNORODNOŚCI

9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez wrocławskie ZOO pt."Co ty wiesz o lokalnej bioróżnorodności". Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zagadnień związanych z bioróżnorodnością lokalnych ekosystemów, ochroną gatunkową, kształtowaniem prawidłowych postaw ekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań tymi tematami. Konkurs jest elementem projektu pt. "Co w trawie piszczy".

Naszą szkołę reprezentowali Cyprian Maciąg (5b), Szymon Drzazga (6a), Tymoteusz Tomaszewski (6a). Cyprian Maciąg zajął pierwsze miejsce i otrzymał wiele nagród rzeczowych. Główną atrakcją dla zwycięzców była możliwość uczestnictwa wraz z pracownikami ogrodu zoologicznego w karmieniu lemurów na wybiegu.

MŁODZI DLA KAMERUNU

Akcję w szkole przeprowadziła Pani Katarzyna Polowczyk.

Podczas akcji MŁODZI DLA KAMERUNU zbieraliśmy: plecaki, worki sportowe, obuwie sportowe, klapki, drobne zabawki, przybory szkolne, przybory higieniczne (pasta -mydło-szczotki)

Dzięki zbiórce doposażyliśmy tamtejszą szkołę, uzupełniliśmy braki i dzieci będą mogły skorzystać już w te wakacje (dzieci w Afryce uczą się w wakacje - pora mokra).

Serdeczne podziękowania należą się Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się do akcji.

ZWYCIĘZCY XVII EDYCJI TURNIEJU

W dniu dzisiejszym 8.05. 2017 r. w czasie Apelu został przekazany naszej szkole Puchar Tymbarku wygrany przez uczniów klas 5c i 6c w XVII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Wręczenia dokonał Pan Andrzej Padewski Prezes Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Pan Tadeusz Pawłowski Dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

Za wygrany Turniej  zawodnicy - nasi uczniowie -wraz z trenerem Maciejem Bielskim, otrzymali nagrodę główną: Wyjazd na mecz Reprezentacji Polski z Rumunią w czerwcu 2017 r. oraz upominki: bluzy, getry, piłki, słodycze.

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom, dziękujemy Rodzicom za współpracę.