KARPACZ 2018 - obóz sportowy klas 4a, 5a i 5c.

Przedstawiamy fotorelację z pobytu w Karpaczu. Pogoda sprzyjała codziennym wyprawom szlakami górskimi i wizytom w Karkonoskim Parku Narodowym. Odbyła się wycieczka do Szklarskiej Poręby z przejściem szlaku między wodospadami Kamieńczyk i Szklarka. Zwiedziliśmy uzdrowisko Cieplice wraz z parkiem i Muzeum przyrodniczym. Piliśmy gorącą czekoladę w schronisku Łomniczka i zakupiliśmy pamiątki w centrum Karpacza. Nie obyło się bez zawodów sportowych i gier rekreacyjnych. Wieczory spędzaliśmy na współzawodnictwie drużynowym, tańczyliśmy na dyskotece, piekliśmy kiełbaski na ognisku i rozwiązywaliśmy quiz "Dbam o zdrowie".
Kierownik wycieczki : Pani Wiesława Mikołajczyk
Opiekunowie i wychowawcy :
p. Magdalena Jania, p. Teresa Banaszewska, p. Monika Morawska, p. Zbigniew Stankiewicz.

Zwycięstwo w Amber Cup 2018 w Gdańsku!!!

Zwycięstwo uczniów klasy 4C grających w zespole Akademii Śląska Wrocław. Chłopcy wzieli udział w  prestiżowym turnieju Amber Cup 2018 w Gdańsku, a w drodze na szczyt wygrali z Zagłębiem Lubin 3:1, Legią Warszawa 3:1 i w finale z Lechem Poznań 3:2!

Dla naszych piłkarzy była to niezapomniana przygoda. Na turniej Amber Cup Trójkolorowi polecieli samolotem. Zdążyli także zwiedzić Trójmiasto i odbyć jednostkę treningową. Daniem głównym był oczywiście sobotni turniej dziecięcy Amber Cup.

Gratulacje dla Antka Kmiecika, Wojtka Gajewskiego, Mikołaja Małolepszego, Wiktora Wyszyńskiego, Bartka Borowego, którym słowa pochwały przekazał m.in, sam prezydent Wrocławia Rafał Dudkiewicz .

IX MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY "BĄDŹ PRZYJACIELEM SWOJEGO ZDROWIA"

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się międzyszkolne warsztaty promocji zdrowia, pod hasłem "Bądź przyjacielem swojego zdrowia”.
Celem było propagowanie i upowszechnianie wśród uczniów szkół podstawowych zdrowego stylu życia, wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych. Projekt warsztatów  skierowany był do uczniów: klas IV-VI należących do Wrocławskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Uczniowie brali udział w czterech różnych kategoriach warsztatów : zdrowo na sportowo, zdrowe odżywianie, emocje, ekologia. W ramach części sportowej obyły się warsztaty zumby. W związku z tym, że byliśmy gospodarzami warsztatów uczniowie przygotowali plakaty raz filmy dotyczące tegorocznego hasła, poniżej prezentujemy  kilka z nich. Uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.
Pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, współorganizatorami warsztatów była Pani Wiesława Mikołajczyk oraz Pani Magdalena Jania
.

​​UCZNIOWIE SP45 NA LEKKOATLETYCZNYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniu 18 listopada 2017 r w Arenie Toruń odbyły się ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne dla każdego. Tego dnia na bieżniach,skoczniach i rzutniach swoje siły zmierzyli zawodnicy z następujących województw: dolnośląskiego,mazowieckiego,

kujawsko- pomorskiego,lubuskiego,podkarpackiego,podlaskiego,warmińsko-mazurskiego oraz wielkopolskiego. Województwo dolnośląskie reprezentowała ekipa z wielu miejscowości.Wrocław reprezentowali uczniowie z SP 45: Piotrek Gawłowicz ( 1 m na 1000 m),Magdalena Kotas (5 m na 300 m),Daria Piskorowska (6 m na 300 m). Jesteśmy dumni z ich występu i życzymy dalszych sukcesów.Opiekunem i trenerką młodych sportowców jest Pani Wiesława Mikołajczyk.

MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

Dnia 21 listopada, mieliśmy zaszczyt gościć reprezentacje drużyn koszykówki dziewcząt z innych szkół i rozegrać pierwsze mecze w grupie. Nasze koszykarki mają już pierwszy sukces, wygrywając wyszły z grupy do dalszych rozgrywek. Trzymajmy kciuki !!!
Skład reprezentacji SP 45:
Komorowska Weronika, Przekwas Martyna, Przekwas Aleksandra , Kotas Magdalena, Piechowicz Martyna, Mól Ula, Mól Aleksandra, Ungecheuer Milena, Czyż Kinga, Smolarek Kinga, Półrolniczak Magdalena, Droń Maja, Dąbrowska Nela.
Trener : Wiesława Mikołajczyk

Dzień życzliwości

21 listopada, w naszej szkole, obchodziliśmy dzień życzliwości. Uczniowie przygotowywali dla siebie nawzajem "Życzliwusie" niespodzianki, które były roznoszone po klasach przez przedstawicieli SU szkoły. Każdy losował "Życzliwusia " z miłym hasłem. W ten wyjątkowy dzień czynna była też uczniowska kawiarenka, zebrane środki były przekazane na rzecz potrzebujących dzieci.
Opiekunami akcji byli nauczyciele: Pani Magdalena Jania, Pani Magdalena Nowak, Pani Małgorzata Korczyńska .
Krótka fotorelacja poniżej.

EVENTY LEKKOATLETYCZNA W NASZEJ SZKOLE

W cyklicznych spotkaniach, mających na celu popularyzację lekkoatletyki w naszej szkole, wzięli udział uczniowie klas 1a, 1m, 3b, 3c oraz 3e. Uczestnicy spotkań zmagali się z pokonaniem zwinnościowych torów przeszkód, w których zostały wykorzystane przybory i przyrządy lekkoatletyczne. Spotkanie wzbudzało wiele emocji i radości najmłodszych uczniów. Już niebawem kolejne spotkania!
Prowadzący mgr Wiesława Mikołajczyk

Czytaj więcej: EVENTY LEKKOATLETYCZNA W NASZEJ SZKOLE