EVENTY LEKKOATLETYCZNA W NASZEJ SZKOLE

W cyklicznych spotkaniach, mających na celu popularyzację lekkoatletyki w naszej szkole, wzięli udział uczniowie klas 1a, 1m, 3b, 3c oraz 3e. Uczestnicy spotkań zmagali się z pokonaniem zwinnościowych torów przeszkód, w których zostały wykorzystane przybory i przyrządy lekkoatletyczne. Spotkanie wzbudzało wiele emocji i radości najmłodszych uczniów. Już niebawem kolejne spotkania!
Prowadzący mgr Wiesława Mikołajczyk

Czytaj więcej: EVENTY LEKKOATLETYCZNA W NASZEJ SZKOLE

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ)

Nasza szkoła realizuje projekt – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020 Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,         w tym zakup nowości wydawniczych. Jest to kontynuacja działań podjętych w ubiegłym roku szkolnym.

Uczniowie przynosili swoje propozycje czytelnicze na kartkach do biblioteki szkolnej. Po konsultacjach                       z bibliotekarzem Biblioteki Miejskiej i Pedagogicznej oraz Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego trwa zakup nowości wydawniczych w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Już wiele pozycji zostało wprowadzonych do księgozbioru bibliotecznego i można je wypożyczać. Całe przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców.

W ramach tego programu jest ogłoszony konkurs dla klas na plakat promujący czytelnictwo, powstanie regał NOWOŚCI oraz nowy układ półek z seriami czytelniczymi.

Więcej informacji i spis pozycji książkowych zakupionych do biblioteki znajduje się  w nowo powstałym blogu bibliotecznym: https://czytelniazs9.blogspot.com/

New layer...

“Zielony Rekord Polski”

Dnia 20.10.2017 nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji w biciu rekordu w nowych nasadzeniach roślin! Celem akcji było zasadzenie kilka tysięcy nowych roślin w jeden dzień! To z kolei wiązało się z pobiciem "Zielonego Rekordu Polski. Przyłączamy się do haseł "zazieleńmy okolicę i "dajmy oddech miastu"! Uczniowie klasy 5b oraz 4a, pod opieką Pani Magdaleny Jani, Wiesławy Mikołajczyk oraz Małgorzaty Łukowiak, sadzili rośliny na terenie naszej szkoły. Tak, aby było pięknie! Organizatorem akcji jest: DotlenieniOrg - Fundacja Rozwój
Przedstawiamy fotorelację:

Czytaj więcej: “Zielony Rekord Polski”

ZWYCIĘZCY XVII EDYCJI TURNIEJU

W dniu dzisiejszym 8.05. 2017 r. w czasie Apelu został przekazany naszej szkole Puchar Tymbarku wygrany przez uczniów klas 5c i 6c w XVII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Wręczenia dokonał Pan Andrzej Padewski Prezes Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Pan Tadeusz Pawłowski Dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

Za wygrany Turniej  zawodnicy - nasi uczniowie -wraz z trenerem Maciejem Bielskim, otrzymali nagrodę główną: Wyjazd na mecz Reprezentacji Polski z Rumunią w czerwcu 2017 r. oraz upominki: bluzy, getry, piłki, słodycze.

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom, dziękujemy Rodzicom za współpracę.

ZAWODY W BUDAPESZCIE

W dniach od 9 do 11 uczniowie klasy 6c trenera Macieja Stasiuka przebywali w Budapeszcie na turnieju Gallini World Cup 2017 .

W silnie obsadzonym turnieju reprezentanci naszej szkoły zajeli 3 miejsce na 16 zespołów .

W pokonanym polu zostawiając takie drużyny jak Udinese Calcio , Dinamo Zagrzeb,Ujpest,Kosice czy Ferencvaros.

Wielki gratulacje dla całej drużyny za wysokie trzecie miejsce.

Podziękowanie należą się także naszym rodzicom - kibicom, którzy bardzo licznie pojawili się w stolicy Węgier.

ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 3

W dniu 14 czerwca na basenie AWF Wrocław odbyły się zawody pływackie klas 3. W zawodach wzięło udział blisko 100 uczniów.  Każdy z uczestników w nagrodę za udział wynagrodzony został batonikim , a dodatkowo uczniowie którzy znaleźli się na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników.

MŁODZI DLA KAMERUNU

Akcję w szkole przeprowadziła Pani Katarzyna Polowczyk.

Podczas akcji MŁODZI DLA KAMERUNU zbieraliśmy: plecaki, worki sportowe, obuwie sportowe, klapki, drobne zabawki, przybory szkolne, przybory higieniczne (pasta -mydło-szczotki)

Dzięki zbiórce doposażyliśmy tamtejszą szkołę, uzupełniliśmy braki i dzieci będą mogły skorzystać już w te wakacje (dzieci w Afryce uczą się w wakacje - pora mokra).

Serdeczne podziękowania należą się Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się do akcji.