I MIEJSCE DLA CYPRIANA MACIĄGA Z KLASY 5B

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
PT. "CO TY WIESZ O LOKALNEJ BIORÓŻNORODNOŚCI

9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez wrocławskie ZOO pt."Co ty wiesz o lokalnej bioróżnorodności". Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zagadnień związanych z bioróżnorodnością lokalnych ekosystemów, ochroną gatunkową, kształtowaniem prawidłowych postaw ekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań tymi tematami. Konkurs jest elementem projektu pt. "Co w trawie piszczy".

Naszą szkołę reprezentowali Cyprian Maciąg (5b), Szymon Drzazga (6a), Tymoteusz Tomaszewski (6a). Cyprian Maciąg zajął pierwsze miejsce i otrzymał wiele nagród rzeczowych. Główną atrakcją dla zwycięzców była możliwość uczestnictwa wraz z pracownikami ogrodu zoologicznego w karmieniu lemurów na wybiegu.