Klasy 1m i 2m w świetlicy wykonały listopadowe zadania w ramach projektu "Gramy Zmysłami" związane ze zmysłem słuchu. Uczniowie wspólnie wykonali memory słuchowe z buteleczek po jogurtach oraz telefony z plastikowych kubeczków połączonych sznurkiem. W ramach zajęć związanych z tematem dzieci obejrzały bajkę dotyczącą słuchu oraz wpływu jaki ma na niego hałas. Realizację zadań o słuchu zakończyliśmy zabawą w głuchy telefon.

10 listopada 2012 roku gościliśmy w naszej szkole polskie lekkoatletki: p.Joannę Linkiewicz - zawodniczkę biegów na 400 metrów przez płotki, wielokrotną mistrzynię Polski, mistrzynię Europy i uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Tokyo oraz p.Natalię Kaczmarek - złotą i srebrną medalistkę z Tokyo w biegach na dystansie 400 metrów w  sztafecie mieszanej i kobiecej.  Towarzyszył im ich trener p.Marek Rożej.  W tym dniu w naszej szkole zaplanowaliśmy również obchody 11 listopada, dlatego spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski wraz z uczniami o godzinie 11.11 na korytarzu szkolnym.  Po krótkim przedstawieniu drogi do sukcesu naszych reprezentantek rozpoczęła się trudna część dla gości: odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania.  Większość pytań dotyczyła przebiegu kariery oraz codziennego treningu.  Panią Joannę, jako absolwentkę naszej szkoły, dzieci pytały o jej nauczycieli i zmiany jakie zastała u nas obecnie. Były też pytania bardzo bezpośrednie, które zaskoczyły nasze lekkoatletki. Uczniowie chcieli wiedzieć, ile zarabiają najlepsi zawodnicy, kogo opinia jest ważniejsza dla nich: trenera czy rodziców, czy też jak uczyli się w szkole. Dla pana trenera Marka Rożeja najtrudniejsze było pytanie:  Którego ze swoich zawodników i zawodniczek najbardziej lubi? Udzielił bardzo wymijającej odpowiedzi. Na koniec spotkania był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz autografy. Uczniowie mogli bezpośrednio porozmawiać i zobaczyć, że najlepsze zawodniczki polskiej lekkoatletyki to osoby bardzo uśmiechnięte, skromne i życzliwe.

W ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty na temat tolerancji. To niezwykła lekcja dla uczniów, jak i dorosłych, która polega na szanowaniu innych. Uczniowie doszli do wniosku, że tolerancja to akceptacja odmienności oraz poszanowanie poglądów, pochodzenia, opinii czy upodobań innych osób. To zatem szacunek dla wolności wszystkich ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego. Warsztaty poprowadziła p. Olga Stencel.
Kolejna niezwykła akcja wolontariatu, w której nasi uczniowie wzięli czynny udział. "Serce dla Kresów" to była charytatywna akcja zbierania pieniędzy w okresie Wszystkich Świętych, której celem była pomoc na rzecz zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego, jak również udzielenie pomocy w zakresie ochrony zabytków kultury polskiej i dziedzictwa narodowego. Dziękuję bardzo za zaangażowanie Uczniom oraz ich Rodzicom, którzy dumnie wsparli całą akcję.
Dzień dobry Wszystkim! Zespół Szkół nr 9 pozdrawia. Jak miło codziennie widzieć Was w sali lekcyjnej lub na korytarzu szkolnym. Rewelacyjnie patrzeć na Wasze uśmiechnięte buzie. Dziękujemy za to, że jesteście, że ożywiacie mury szkolne. Pamiętajcie, ŻYCZLIWOŚĆ OTWIERA WIELE DRZWI. Okazywanie na co dzień szacunku, serdeczności. Witanie uśmiechem. Mówienie miłych słów, czy też niesienie bezinteresownej pomocy, to drogą którą powinniśmy podążać. BĄDŹMY ŻYCZLIWI nie tylko 21 listopada, gdy świętujemy, ale każdego dnia. Przygotujcie ŻYCZLIWKA dla wybranej osoby i wrzućcie do żółtej skrzynki, z którą w Waszych klasach pojawiają się przedstawiciele SU. Może ostatnio byliście niemili dla kogoś? Miłe słowo, przeprosiny, zwykłe ale magiczne słowa: PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ..., spowodują, że ktoś się uśmiechnie. To tak niewiele, a jednak można poczuć się wyjątkowym. Pomyślcie o tym. SAMYCH ŻYCZLIWYCH DNI.

20 listopada na pamiątkę uchwalenia ważnego dokumentu, Konwencji Praw Dziecka, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Takie dni są nam czasem potrzebne, aby podsumować, zwrócić uwagę, zastanowić się nad tym, co dzieje się w naszym życiu, ale pamiętajmy o tym na co dzień, nie tylko od święta. Być może przeczytaliście już wielokrotnie słowa Janusza Korczaka: "Nie ma dzieci - są ludzie...", naszym zdaniem trafnie oddają sens dbania o prawa człowieka, małego czy też dorosłego. Pamiętajmy zatem, aby wzajemnie dbać o siebie, odnosić się z szacunkiem. Każdy z nas zasługuje na miłość, dobro, prawo do rozwoju, nauki, wypoczynku... Znacie wszystkie prawa dzieci? Mamy nadzieję, że tak. A jeśli ktoś nie pamięta wszystkich, zapraszamy do galerii unoszących się balonów z napisami praw dziecka, znajduje się na parterze w naszej szkole. Ale nie zapomnijcie, że są też obowiązki.