images/obrazy/j1.jpg
W dniach 01.08– 05.08.2022 sekretariat będzie nieczynny

Półkolonie letnie w Zespole Szkół nr 9. Zabawa, wspólny czas i radość wakacyjnych dni!

Wspomnienia z półkolonii letnich - turnusu drugi.

Końcówka roku szkolnego zbliża się dużymi krokami, mimo wszystko zachęcam do wzięcia udziału w wolontariacie w akcji "Tratwa dla Ukrainy". W ramach tej akcji organizujemy zbiórkę sprzętu sportowego dla ukraińskich dzieci będących pod opieką Centrów Aktywności Lokalnej. CALe mają pod swoją opieka setki dzieci, które przybyły jako uchodźcy z Ukrainy. Dołączyły do świetlic, chodzą na zajęcia polskiego. Centra mają bardzo dobrze zbadane potrzeby swoich dzieci, dlatego zebrane przedmioty zgłaszamy właśnie im.

Potrzebne są m.in.:
- turnball, badminton, piłki, slack,
- hulajnogi, rolki, deski,
- hulahop,
- klocki Lego lub inne konstrukcyjne, np. Korbo.

"Od 26.02.2022 r. we wrocławskim Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”, prowadzonym w dawnej zajezdni „Dąbie”, w ramach akcji „Tratwa dla Ukrainy” aktywnie wspieramy ukraińskich uchodźców. Otworzyliśmy halę i uruchomiliśmy w niej punkt zbierania, koordynowania przeładunku, sortowania i wydawania darów potrzebującym, którzy przybyli do Wrocławia. Podczas pierwszego miesiąca naszej działalności z pomocy humanitarnej skorzystało około 60 000 uchodźców (2500-6000 osób dziennie). Przyjęliśmy ponad 300 ton darów od osób prywatnych, szkół, organizacji i firm. - Adela Jakielaszek, kierownik projektów społecznych Tratwa dla Ukrainy"

Sprzęt sportowy można zostawiać na portierni do 24.06. (do piątku), z dopiskiem o imieniu i nazwisko - punkty z wolontariatu zostaną dodane od września na poczet przyszłego roku szkolnego.

Pozdrawiam, Olga Stencel

Klasy 1m i 2m w świetlicy wykonały ostatnie zadanie z projektu Gramy Zmysłami - sensoryczna plastyka. Zadanie połączone było obchodami Dnia Dziecka.

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 7 B SP45, Kinga Pinkiewicz, otrzymała kolejną nagrodę za swoje osiągnięcia sportowe. Tym razem od Wójta Gminy Długołęka, w której mieszka.

Na zdjęciu Kinga z Panem Wójtem i Panią Trener Martyną Siudy

Organizatorami wycieczki byli Państwo Alicja i Krzysztof Słonina, którzy prowadzą Ośrodek Wypoczynkowy Krokus w Wieleniu. Były to Krokusowe Spotkania z Wodą 2022- wersja sportowo-rekreacyjna. Organizatorzy zapewnili nam codziennie jakieś wodne atrakcje. Mieliśmy krótki kurs żeglarstwa, płynięcie jachcikami Omega, gdzie uczniowie byli zaangażowani do pełnienia określonych funkcji, nauka na Sup-ach, super deskach, na których się stoi i płynie odbijając wiosłem. Nocne kąpiele w jeziorze, dyskotekę i ognisko. Pięć dni super zorganizowanej zabawy!!