images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień zapraszamy na wystawę książek na temat savoir-vivre'u, o miłych gestach, uśmiechu, pozdrowieniach i grzeczności na co dzień. Proponujemy również zabawę: Weź ze sobą miłe słowo.
  20231120 13222420231120 131617 IMG 20231120 WA0002 1

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za organizację akcji Podziel się książką. Nasza półka bookcrosingowa wzbogaciła się o piękne, nowe tytuły. Książki można zabrać, przeczytać a następnie zwrócić na regał, by mogły wędrować dalej.
 
IMG 20230914 115432 20231121 133134 20231121 133015
10 listopada odbył się apel z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości, a o godzinie 11 11 cała społeczność odśpiewała hymn Polski. W naszej Szkole krzewimy wartości i przekazujemy je naszym uczniom!
 
z1 z3 z2 
 
11 listopada grupa uczniów wraz z nauczycielami: p. Stanisławem i p. Ewą, reprezentowali naszą Szkołę w corocznej Radosnej Paradzie Niepodległości. Było wesoło i biało-czerwono. Na mecie w Centrum Historii Zajezdnia w samo południe odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Wiwat Niepodległa !!!
 
  p3.jpg p2 p1 

26 października obchodziliśmy uroczystość 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 45.  Jubileuszu uświetnili swoją obecnością Pan Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz znamienici goście – przedstawiciele władz miasta i oświaty, w tym dyrektorzy pobliskich szkół oraz przedszkoli. W trakcie uroczystego apelu Pani Dyrektor Beata Duda  przypomniała wszystkim postać patrona szkoły – Janusza Kusocińskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje liczne talenty, od artystycznych po sportowe. A uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej i Szkoły Muzycznej (popołudniowej) obdarowali nas pięknym występem zespołu Gola’s Band. 

Po uroczystości Pan Prezydent wpisał się do Księgi Pamiątkowej, a wszyscy goście mogli powspominać historię szkoły, oglądając kroniki i zdjęcia. 

To było wspaniałe wydarzenie. Tort i „Sto lat” wyśpiewane  naszej szkole symbolicznie zakończyły uroczystość, ale my nadal wspominamy te niezapomniane urodziny Szkoły Podstawowej nr 45.

 

75 LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 45- FILM

 

 z1

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania 😀 
 
PLAKAT
O tym, że mamy fantastycznych uczniów wiemy doskonale.
W chwilach, gdy ich talenty i sukcesy zostają zauważone poza murami szkoły rozpiera nas duma!😍🤩
🌟Tegoroczni stypendyści Wrocławskiego Programu Wspierania Uzdolnień PROMOVERE TALENTA🌟
🎼OSM
🌟Julian Smoliński 7m
🌟Maja Baczyńska 6m
🌟Joasia Pałka 5m
🥇SP 45
🌟Tegoroczne absolwentki- Blanka Rogowska i Julia Władyka🌟
🌟Benjamin Kret 6a
👏🏻Brawo👏🏻
 
 sss
4 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas I oraz IV z przedstawicielem Straży Miejskiej we Wrocławiu.
Nasi najmłodsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Utrwalali umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze do oraz ze szkoły. Dowiedzieli się również jak mają reagować kiedy są zaczepiani przez obcą im osobę.
Natomiast z uczniami klas IV warsztaty dotyczyły przede wszystkim zasad społecznych obowiązujących
w szkole oraz poprawnych relacji rówieśniczych. Uczniowie chętnie mówili jak chcieliby być traktowani przez kolegów i co najbardziej im w relacjach rówieśniczych przeszkadza.
Pani Katarzynie ze Straży Miejskiej serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia następnym razem!
 
 Z1 Z2 z3
julia
W trosce o zdrowie uczniów dolnośląskich szkół rozpoczynamy realizację "Programu polityki zdrowotnej z zakresie zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie Województwa Dolnośląskiego na lata 2023 - 2024" . Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10 - 19 lat, które doświadczają smutku, samotności, myśli samobójczych czy też kryzysu psychicznego. Ze wsparcia mogą skorzystać również rodzice i opiekunowie dzieci, które tej pomocy potrzebują. W szkole przy wejściu, przy sekretariacie czy pokoju pedagoga znajdują się informacje z numerem telefonu +48 800 805 600 lub e -mailem : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. gdzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej.
 
zzz1
 
 

Aktualności