images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA
Akcja "Szkoły pełne TALENTÓW" zakończyła się dla naszej szkoły wielkim sukcesem. Tylko dzięki pomocy i zaangażowaniu życzliwych nam osób - udało się doposażyć szkołę w nowe pomoce dydaktyczne:
- instrumenty muzyczne;
- tablice magnetyczne: układ krwionośny i pokarmowy;
- anatomiczny model serca;
- zestawy brył;
- zestawy do nauki geometrii;
- magnetyczne piramida żywnościowa;
 - zestaw zegarów;
- zestaw geometryczny do tablicy;
- zestaw do unihokeja;
oraz:
- pakiet planszówek dla najmłodszych i nieco starszych;
- zestaw materiałów papierniczych.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam Talenciaki - Grono ZS 9 wraz z uczniami.

Trafalgar Square, Westminster Bridge, Parliament Square- te i wiele innych miejsc w Londynie klasa 8m zwiedziła dziś… podczas lekcji języka angielskiego, nie ruszając się z klasy 🙂 Umożliwiły nam to okulary VR, w które została wyposażona nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zbliża się zima, to bardzo trudny okres dla zwierząt, które nie mają domu. Szkoła kolejny raz organizuje niezwykłą zbiórkę dla zwierząt, które przebywają w TOZ-ie we Wrocławiu. Tym razem jest to akcja całkowicie zorganizowana przez uczniów klasy 8a.

Prosimy o wsparcie tej akcji i przynoszenie niezbędnych rzeczy, takich jak:
- czyste koce i ręczniki,
- podkłady,
- dobrej jakości karmę mokrą i suchą dla psów i kotów,
- karmę weterynaryjną dla chorych zwierząt.

Miejsce zbiórki jest w holu szkoły, tuż przy portierni, do 28.11.2022. Koordynatorem akcji jest p. Jolanta Tchorzewska. W sprawie szczegółów i otrzymania punktów z wolontariatu proszę zgłaszać się do p. Olgi Stencel.

Można też wpłacić pieniądze na konto TOZ-u, wszystkie dane są na ich oficjalnej stronie internetowej.

Klasa 7 m wraz z wychowawcą była w Muzeum Panorama Racławicka i Muzeum Narodowym, w związku

z Polskim Świętem.

W miniony piątek uczniowie klas 8a, 8d i 8m wzięli udział w Radosnej Paradzie Niepodległości zorganizowanej w tym roku przez Centrum Historii Zajezdnia. Było biało-czerwono, radośnie i dużo uśmiechów tego dnia. Uczestnicy mogli się przebrać w nawiązaniu do tematu niepodległości. Uczniowie naszej Szkoły przebrali się i sformowali drużynę Sekcji Ratowniczo-Sanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża pod dowództwem nauczyciela, p. Korneckiego. Uczciliśmy pamięć polskich ratowników PCK okresu międzywojennego 1919-1939, którzy ryzykowali lub tracili życie, przy udzielaniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wiwat Niepodległa !!!

W dniu poprzedzającym Święto Niepodległości, w trosce o pamięć Polaków, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, klasa 8m odwiedziła Sanktuarium Golgoty Wschodu przy ul. Wittiga 10. W imieniu całej Szkoły dzieci złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze. Cześć i chwała bohaterom!

Od 20 października do 8 listopada zostały przeprowadzone w naszej szkole warsztaty Jak radzić sobie ze stresem? w klasach 8. Uczniowie rozkładali stres na czynniki pierwsze, szukali własnych sposobów radzenia sobie ze stresem i poznali techniki relaksacyjne. Warsztaty miały na celu nabycie przez uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem w sytuacji egzaminu
8-klasisty oraz w codziennym życiu.

Gościnnie, specjalnie dla naszej szkoły, lekcje  gry w unihockeya przeprowadzili instruktorzy z @trolki !!!😍

Unihockey to bardzo dynamiczna dyscyplina angażująca całe ciało, którą można uprawiać przez cały rok. Świetna alternatywa łącząca elementy piłki nożnej i hokeja, dająca olbrzymią dawkę energii i sportowej rywalizacji.

🥅🏒🥅🏒🥅🏒🥅🏒🥅🏒🥅

Biblioteka Zespołu Szkół nr 9 ogłasza konkurs na reklamę książki. Może mieć dowolną formę: ulotki, folderu reklamowego, plakatu, kolażu lub inną. Praca powinna zawierać hasła zachęcające do przeczytania książki, wrażenia po lekturze, a także ilustracje, zdjęcia lub własnoręcznie wykonane rysunki.
Cele konkursu:
- Promocja czytelnictwa i literatury;
- Zachęcenie uczniów do czytania w wolnym czasie;
- Nabycie i doskonalenie umiejętności posługiwania się instrumentami reklamy i marketingu.
Warunki konkursu:
- Konkurs adresowany jest do uczniów z klas 1-8 Zespołu Szkół nr 9;
- Miejsce dostarczenia prac: biblioteka szkolna;
- Termin dostarczenia reklam: 8 grudnia 2022 r.
Jurorzy wybiorą najciekawsze reklamy. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody.

Nauczyciele bibliotekarze