20 listopada na pamiątkę uchwalenia ważnego dokumentu, Konwencji Praw Dziecka, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Takie dni są nam czasem potrzebne, aby podsumować, zwrócić uwagę, zastanowić się nad tym, co dzieje się w naszym życiu, ale pamiętajmy o tym na co dzień, nie tylko od święta. Być może przeczytaliście już wielokrotnie słowa Janusza Korczaka: "Nie ma dzieci - są ludzie...", naszym zdaniem trafnie oddają sens dbania o prawa człowieka, małego czy też dorosłego. Pamiętajmy zatem, aby wzajemnie dbać o siebie, odnosić się z szacunkiem. Każdy z nas zasługuje na miłość, dobro, prawo do rozwoju, nauki, wypoczynku... Znacie wszystkie prawa dzieci? Mamy nadzieję, że tak. A jeśli ktoś nie pamięta wszystkich, zapraszamy do galerii unoszących się balonów z napisami praw dziecka, znajduje się na parterze w naszej szkole. Ale nie zapomnijcie, że są też obowiązki.