10 listopada 2012 roku gościliśmy w naszej szkole polskie lekkoatletki: p.Joannę Linkiewicz - zawodniczkę biegów na 400 metrów przez płotki, wielokrotną mistrzynię Polski, mistrzynię Europy i uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Tokyo oraz p.Natalię Kaczmarek - złotą i srebrną medalistkę z Tokyo w biegach na dystansie 400 metrów w  sztafecie mieszanej i kobiecej.  Towarzyszył im ich trener p.Marek Rożej.  W tym dniu w naszej szkole zaplanowaliśmy również obchody 11 listopada, dlatego spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski wraz z uczniami o godzinie 11.11 na korytarzu szkolnym.  Po krótkim przedstawieniu drogi do sukcesu naszych reprezentantek rozpoczęła się trudna część dla gości: odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania.  Większość pytań dotyczyła przebiegu kariery oraz codziennego treningu.  Panią Joannę, jako absolwentkę naszej szkoły, dzieci pytały o jej nauczycieli i zmiany jakie zastała u nas obecnie. Były też pytania bardzo bezpośrednie, które zaskoczyły nasze lekkoatletki. Uczniowie chcieli wiedzieć, ile zarabiają najlepsi zawodnicy, kogo opinia jest ważniejsza dla nich: trenera czy rodziców, czy też jak uczyli się w szkole. Dla pana trenera Marka Rożeja najtrudniejsze było pytanie:  Którego ze swoich zawodników i zawodniczek najbardziej lubi? Udzielił bardzo wymijającej odpowiedzi. Na koniec spotkania był czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz autografy. Uczniowie mogli bezpośrednio porozmawiać i zobaczyć, że najlepsze zawodniczki polskiej lekkoatletyki to osoby bardzo uśmiechnięte, skromne i życzliwe.