images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA
GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek 8.00 – 16.00

 

Wtorek 8.00 – 17.00
Środa 8.00 – 16.00
  Czwartek 8.00 – 17.00   
                                                                            Piątek 8.00 – 14.00„Biblioteczny wehikuł czasu”

Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie klas trzecich przy pomocy wyobraźni wybrali się
w fascynującą podróż w czasie. Poznali słynne budowle świata starożytnego. „Biblioteczny wehikuł czasu” przeniósł dzieci do starożytnego Rzymu. Obejrzały wystawę bogato ilustrowanych książek zawierających zaskakujące odpowiedzi na  pytania, które zwykle zadają dzieci. Zobaczyły, jak wyglądała szkoła i jak ludzie uczyli się w dawnych czasach.

  


WYSTAWA LAPBOOKÓW „TAJEMNICZY OGRÓD”

Zapraszamy do biblioteki na wystawę lapbooków wykonanych przez uczniów klas 55m pod kierunkiem pani Anny Pietrzyk. Prace będą dostępne w czytelni do 9 VI.
   Wyniki konkursu Reklama biblioteki szkolnej

I miejsce ex aequo

Kinga Pinkiewicz uczennica  klasy 8 b

Natan Małek uczeń klasy 4 a

II miejsce

Klara Wróbel uczennica klasy 4 m

III miejsce ex aequo

Oskar Duda uczeń klasy  4m

Maria Bagińska uczennica klasy 3 b

Oliwia Młotek uczennica klasy 3 b

 Wyróżnienia

 Zuzanna Karolik uczennica klasy 6 b

 Zofia Lis uczennica klasy 3 b


                             

"Złote warsztaty w Ossolineum".

W ramach Tygodnia Bibliotek klasa VI m uczestniczyła w "Złotych warsztatach". Każdy z uczniów otrzymał ręcznie wykonany notes w Pracowni Introligatorskiej Zakładu Narodowego Ossolińskich. Uczniowie samodzielnie tworzyli złocenia.
Akcja Bookcrossing!!!


19 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie regału bookcrossingowego. Pani Dyrektor Beata Duda przecięła wstęgę uwalniając krążące książki. Na wydarzenie przybyli uczniowie klasy III m. Akcja cieszy się ogromną popularnością, dzieci czytają i zabierają książki do domu.
Nasza biblioteczka bookcrossingowa czeka na Was!!! Może z niej korzystać każdy Uczeń, Nauczyciel, Pracownik szkoły oraz Rodzic.Wystawa lapbooków klasy VI m 

W dniach 05.V – 26.V zapraszamy do biblioteki na wystawę lapbooków  "Jeżycjada". Prace zostały przygotowane przez klasę VI m na podstawie książek Małgorzaty Musierowicz.
Podróż w kosmos

Podczas zajęć bibliotecznych uczniom młodszych klas została zaprezentowana wystawa o przestrzeni kosmicznej. Dzieci wysłuchały głośnego czytania książek o pierwszej podróży na Księżyc. Obejrzały filmy o kosmosie i przy pomocy wyobraźni wyruszyły rakietą kosmiczną w podróż w poszukiwaniu ciekawych obiektów kosmicznych.

  

 
Wiosna, ach to ty!

Uczniowie klas młodszych mieli okazję poczuć magię wiosny w naszej szkolnej bibliotece. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą pierwszych oznak tej przepięknej pory roku, posłuchały fragmentu książki Astrid Lindgren "Wiosna w Bullerbyn", zaśpiewały piosenkę"Maszeruje wiosna".
KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 1-8: Reklama biblioteki szkolnej


Biblioteka Zespołu Szkół nr 9 ogłasza konkurs na reklamę naszej biblioteki szkolnej. Może mieć dowolną formę: ulotki, folderu reklamowego, plakatu, kolażu lub inną. Praca powinna zawierać hasła zachęcające do odwiedzania biblioteki, a także ilustracje, zdjęcia lub własnoręcznie wykonane rysunki.
Cele konkursu:
- Promocja czytelnictwa;
- Nabycie i doskonalenie umiejętności posługiwania się instrumentami reklamy
i marketingu.

Warunki konkursu:
- Konkurs adresowany jest do uczniów z klas 1-8 Zespołu Szkół nr 9;
- Miejsce dostarczenia prac - biblioteka szkolna;
- Termin dostarczenia reklam – 10.05.2023 r.
Jurorzy wybiorą najciekawsze reklamy. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody.

Nauczyciele bibliotekarze
W bibliotece czekają na czytelników kolejne nowe pufy:))))) Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup!
FERIE ZIMOWE
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, dlatego uczniowie klas młodszych udali się do szkolnej biblioteki, by dowiedzieć się, jak bezpiecznie je spędzać, jak zachować się w trudnych sytuacjach i jak wezwać pomoc w razie potrzeby. Spotkanie i rozmowa o bezpiecznych feriach były inspiracją do wykonania prac plastycznych dotyczących zimowego odpoczynku i uprawiania zimowych sportów.

  Zespół Szkół nr 9 na liście zwycięskich wrocławskich szkół!!!

 Miło nam poinformować, że nasza szkoła została nagrodzona przez organizatorów akcji Wrocławski Dzień Czytania. W nagrodę za udział w tym wydarzeniu otrzymaliśmy książki dla biblioteki. Pięknie dziękujemy: NAUCZYCIELOM za prowadzenie zajęć czytelniczych w tym dniu, a UCZNIOM za aktywne uczestniczenie w zajęciach bibliotecznych przygotowanych z okazji trzeciej rocznicy wręczenia pani Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla.

 https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/wroclawski-dzien-czytania-w-szkolachPASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniowie klas I mieli okazję spotkać się w bibliotece szkolnej z Alladynem, Wróżką oraz Dziewczynką z zapałkami. Bohaterowie bajek i baśni pokazali dzieciom jak należy korzystać z biblioteki i dbać o książki. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelników, poznali również regulamin obowiązujący w bibliotece.


  


Dziś w naszej bibliotece szkolnej pojawiły się trzy mięciutkie pufy, które czekają na czytelników.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup.:)))))

  


Wyniki konkursu Jak wyobrażasz sobie twarz
 Świętego Mikołaja"?


 I miejsce ex aequo

                           Jadwiga Przybyło uczennica  klasy I a

                          Klara Wróbel uczennica  klasy IV m 

 II miejsce 

                         Stefania Bednarek uczennica klasy IV a                 

 III miejsce

                        Zuzanna Pikorz uczennica klasy II a

                                                     Jury konkursu: Anna Domagała-Palka

                                                     Edyta Dmochowska-Wesołowska
Dzień Pluszowego Misia

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego misia. Z tej okazji dzieci przyszły do biblioteki posłuchać opowieści o misiach, zobaczyć kolekcję książeczek poświęconych Kubusiowi Puchatkowi i wielu innym miśkom.

  

 Wrocławski Dzień Czytania w Zespole Szkół nr 9

Nasi uczniowie podczas lekcji języka polskiego i zajęć bibliotecznych rozmawiali o swoich ulubionych książkach oraz  ich adaptacjach. Również nauczyciele dzieli się z dziećmi i młodzieżą ważnymi dla siebie lekturami. Oprócz tego uczniowie klas siódmych i ósmych mogli się dowiedzieć o życiu i twórczości dwóch polskich laureatek Literackiej Nagrody Nobla - Oldze Tokarczuk i Wisławie Szymborskiej.

  

Konkurs biblioteczny na reklamę książki rozstrzygnięty!

 I miejsce ex aequo

                          Klara Wróbel uczennica  klasy IV m

                          Oliwia Młotek uczennica  klasy III b 

II miejsce

                         Urszula Pluta uczennica klasy I m 

                        

III miejsce

                    Kornelia Szydło uczennica klasy I m

Wyróżnienia

                        Jaśmina Gołos uczennica klasy II m

                        Barbara Zimoch uczennica klasy II m

                        Dorota Chwalewska uczennica klasy Ia


Mikołajki w czytelni

Dla uczniów naszej szkoły została przygotowana wystawa, na której wyeksponowano książki, wiersze, artykuły i ciekawostki na temat Świętego Mikołaja. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci obejrzały film o Mikołaju, a także zdjęcia i rysunki przedstawiające świętego, czytającego i zachęcającego dzieci do czytania.

  

Warsztaty zakładkowe
W bibliotece nie mogło zabraknąć warsztatów, na których robiliśmy zakładki. Uczniowie klasy III m przygotowywali zakładki w formie origami na uroczystość "Pasowania na czytelnika klas I". Najważniejszą zaletą narożnych zakładek origami jest to, że doskonale trzymają się kartek, nie niszcząc ich, jak zakładki w postaci spinaczy. 

  

Jak wyobrażasz sobie twarz świętego Mikołaja?Narysuj lub namaluj ją i przynieś do biblioteki do piątku 16.12. Wszystkie prace będą pokazane na wystawie w czytelni. Najciekawsze zostaną nagrodzone. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i te małe i te duże.W dniu 02.12.2022 r klasa VI m brała udział w spotkaniu autorskim Wrocławskich Targów Dobrych Książek 
" Czy tygrysy śnią o wolności? ".