images/obrazy/j1.jpg
SZKOŁA PODSTAWOWA

Zapraszam uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie z doradztwa zawodowego "GPS po zawodach". Organizatorem jego jest Centrum Kształcenia Zawodowego.
 
Zadaniem do wykonania przez uczniów jest stworzenie prezentacji multimedialnej o zawodach nauczanych w szkołach ponadpodstawowych we Wrocławiu. Osoby zainteresowane szczegółami konkursu mogą pisać do p. Olgi Stencel na Librusie bądź podejść do mnie do gabinetu, na długiej przerwie.
 

Serdecznie zapraszam Uczniów oraz Rodziców do korzystania ze strony stworzonej z zakresu doradztwa zawodowego, coachingu kariery oraz rozwoju kreatywności: https://padlet.com/olgapabis/28w0yzdnfxkz 
Można na niej znaleźć między innymi:
- terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych,
- informacje ze strony Kuratorium Oświaty we Wrocławiu dot. wykazów zawodów wiedzy, artystycznych oraz sportowych,
- progi punktowe do szkół ponadpostawowych,
- test predyspozycji zawodowych,
- test wartości,
- kwestionariusz osobowości Prousta,
- Metodę SCAMPER,
- Barometr zawodów,
- Quiz dot. zawodów przyszłości,
- Kompetencjometr,
- CV dla ucznia bez doświadczenia,
- i wiele innych tematycznych odnośników.W tym tygodniu odbyła się wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy, gdzie uczniowie klas 7a i 7m dowiedzieli się:
➡ na czym polega praca doradców w tym zawodzie,
➡ jak wygląda proces rekrutacji,
➡ jaki aktualnie jest deficyt zawodów na Dolnym Śląsku,
➡ jak dostać dofinansowanie do własnej działalności,
➡ jakich kompetencji miękkich i twardych oczekuje przyszły pracodawca.

 
Termin oddania prac - 14.11.2022.
 
Korzyścią dla uczniów, oprócz wzięcia udziału w konkursie, jest zwolnienie z 1godz. doradztwa oraz punkty z zachowania za wykonaną pracę.


Masz problem do rozwiązania? Oto idealna technika, która umożliwi podjęcie decyzji czy pomoże rozwiązać trudny problem. Trzy krzesła Disney'a to zadanie, które bierze pod uwagę argumenty za i przeciw, widziane z różnych perspektyw, czyli okiem marzyciela realisty oraz krytyka. Uczniowie na zakończenie doradztwa zawodowego w klasach 8 odpowiedzieli na pytanie, którą szkołę wybrać. Argumenty młodzieży były bardzo interesujące, otwierające "drzwi" na potrzeby młodych ludzi. Trzymamy za nich kciuki, niech idą w świat i zmieniają go na lepszy, pełen mądrości i optymizmu.

   


Uczniowie klasy 7b uczestniczyli w warsztatach psychoterapeutycznych nt. Szacunku i tolerancji jako klucza do dobrych relacji i poczucia własnych wartości.☺ Nauczyli się na nich wyrażać własne zdanie, mogli zidentyfikować się z wybraną przez siebie grupą społeczną, jak również wzmocnili swoją samoocenę i akceptację własnych słabości. Uczniowie bardzo chętnie współpracowali z prowadzącą p. Olgą Stencel. ?

   


Doradztwo zawodowe to cykl zajęć, które łączą poznanie predyspozycji zawodowych, mocnych i słabych stron uczniów, zawodów przyszłości, kompetencji miękkich i twardych, a także pobudzają kreatywność młodzieży. 7 klasy zakończyły w tym semestrze spotkania w ramach tej lekcji. Do zobaczenia w 8 klasie! 

   

W ubiegłym tygodniu klasa 8b udała się na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego w ramach lekcji z doradztwa zawodowego. Uczniowie poznali system rekrutacji, robili symulacje punktów do wybranej szkoły ponadpodstawowej oraz poznali najważniejsze informacje dotyczące wyboru wymarzonej szkoły. Opiekunami wycieczki byli: doradca zawodowy Olga Stencel oraz pani Ewa Świątek.

 TOLERANCJA- WARSZTATY


W ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty na temat tolerancji. To niezwykła lekcja dla uczniów, jak i dorosłych, która polega na szanowaniu innych. Uczniowie doszli do wniosku, że tolerancja to akceptacja odmienności oraz poszanowanie poglądów, pochodzenia, opinii czy upodobań innych osób. To zatem szacunek dla wolności wszystkich ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego. Warsztaty poprowadziła p. Olga Stencel.

 


Centrum Kształcenia Zawodowego

W dniu 19.10.21 klasa 8a wraz z doradcą zawodowym Olgą Stencel oraz wychowawcą klasy p. Magdą Janią, wybrali się na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego. Uczniowie poznali ofertę szkół ponadpodstawowych, a także poznali informacje nt. rekrutacji. Robili również symulację dostania się do wymarzonej przez nich szkoły.

 


SIÓDMOKLASISTO, POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI…

Uczniowie klas 7 w październiku wzięli udział w cyklu zajęć z doradztwa zawodowego, którego koordynatorem była p. Olga Stencel. W ramach nich udali się na wycieczkę do Powiatowego Urzędu Pracy, w którym odbyły się spotkania połączone z omówieniem rynku pracy, zawodów przyszłości oraz form pomocy oferowanych przez tę instytucję. Podziękowania za wsparcie w wyjściu p. Magdzie Burchackiej - Besser, p. Kamili Lulewicz oraz p. Jowicie Sokołowskiej – Bułce.
Centrum Kształcenia Zawodowego
Klasa 8d udała się na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie uczestniczyli w warsztatach dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Robili również symulację, do której szkoły mogą się dostać.