NASZA SZKOŁA wciąż zmienia się i pięknieje. Wszyscy to dostrzegamy...

Zmiany można zauważyć na zewnątrz: na boisku i dziedzińcu szkolnym, ale i w środku budynku.

Staramy się tworzyć coraz lepsze warunki do rozwoju. Dzięki projektom, w których bierzemy udział -  stale rozwijamy nasze szkolne wnętrze i pracownie.

Naszym najnowszy projektem jest udział naszej szkoły w programie Laboratorium Przyszłości.

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Szkoła Podstawowa 45

• Drukarka 3D SkriLab z pracownią druku – zostanie wykorzystana na lekcjach informatyki i techniki
  • Zestaw edukacyjny Arduino promujący wiedzę z zakresu elektroniki i nowoczesnej technologii – zostanie wykorzystany na lekcjach i fizyki
  • Stacja lutownicza – zostanie wykorzystana na lekcjach fizyki
  • Pakiet Lego Education SPIKE – 7 zestawów – zostanie wykorzystany na lekcjach informatyki i zajęciach z programowania oraz edukacji wczesnoszkolnej
  • Pakiet Photon z robotami Photon – 8 sztuk oraz akcesoria do nauki – zostanie wykorzystany na lekcjach informatyki i z programowania oraz edukacji wczesnoszkolnej
  • Wirtualne laboratorium ClassVR z roczną licencją- 20 szt – okulary zostaną wykorzystane na zajęciach z informatyki, chemii, biologii, geografii

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna

• Pakiet Lego Education SPIKE – 1 zestaw - zostanie wykorzystany na lekcjach informatyki i zajęciach z programowania oraz edukacji wczesnoszkolnej
  • Pakiet Lego Education -  1 zestaw rozszerzający pakiet - zostanie wykorzystany na lekcjach informatyki i zajęciach z programowania oraz edukacji wczesnoszkolnej.
  • Aparat fotograficzny SONY ze statywem i mikrofonem kierunkowym oraz mikroport
  • Kamera cyfrowa SONY 4K - zostanie wykorzystany do tworzenia fotorelacji
  • Gimbal do aparatu fotograficznego
  • Zestaw oświetleniowy: Lampa Softbox ze statywem i żarówką
  • Zestaw posłuży nam do fotorelacji z życia szkolnego i nowoczesnego dokumentowania z życia szkoły.

To wszystko z myślą o Was, kochani Uczniowie i Nauczyciele!

Trafalgar Square, Westminster Bridge, Parliament Square- te i wiele innych miejsc w Londynie klasa 8m zwiedziła dziś… podczas lekcji języka angielskiego, nie ruszając się z klasy 🙂 Umożliwiły nam to okulary VR, w które została wyposażona nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości.