Serdecznie zapraszam Uczniów oraz Rodziców do korzystania ze strony stworzonej z zakresu doradztwa zawodowego, coachingu kariery oraz rozwoju kreatywności: https://padlet.com/olgapabis/28w0yzdnfxkz
Można na niej znaleźć między innymi:
- terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych,
- informacje ze strony Kuratorium Oświaty we Wrocławiu dot. wykazów zawodów wiedzy, artystycznych oraz sportowych,
- progi punktowe do szkół ponadpostawowych,
- test predyspozycji zawodowych,
- test wartości,
- kwestionariusz osobowości Prousta,
- Metodę SCAMPER,
- Barometr zawodów,
- Quiz dot. zawodów przyszłości,
- Kompetencjometr,
- CV dla ucznia bez doświadczenia,
- i wiele innych tematycznych odnośników.

TOLERANCJA- WARSZTATY

W ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty na temat tolerancji. To niezwykła lekcja dla uczniów, jak i dorosłych, która polega na szanowaniu innych. Uczniowie doszli do wniosku, że tolerancja to akceptacja odmienności oraz poszanowanie poglądów, pochodzenia, opinii czy upodobań innych osób. To zatem szacunek dla wolności wszystkich ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego. Warsztaty poprowadziła p. Olga Stencel.

Centrum Kształcenia Zawodowego

W dniu 19.10.21 klasa 8a wraz z doradcą zawodowym Olgą Stencel oraz wychowawcą klasy p. Magdą Janią, wybrali się na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego. Uczniowie poznali ofertę szkół ponadpodstawowych, a także poznali informacje nt. rekrutacji. Robili również symulację dostania się do wymarzonej przez nich szkoły.

SIÓDMOKLASISTO, POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI…

Uczniowie klas 7 w październiku wzięli udział w cyklu zajęć z doradztwa zawodowego, którego koordynatorem była p. Olga Stencel. W ramach nich udali się na wycieczkę do Powiatowego Urzędu Pracy, w którym odbyły się spotkania połączone z omówieniem rynku pracy, zawodów przyszłości oraz form pomocy oferowanych przez tę instytucję. Podziękowania za wsparcie w wyjściu p. Magdzie Burchackiej - Besser, p. Kamili Lulewicz oraz p. Jowicie Sokołowskiej – Bułce.

Centrum Kształcenia Zawodowego
Klasa 8d udała się na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie uczestniczyli w warsztatach dotyczących rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Robili również symulację, do której szkoły mogą się dostać.