Młodsze dzieci, które zaczynają terapię logopedyczną ze specjalistą, najczęściej nie rozumieją, dlaczego muszą wykonywać pewne ćwiczenia. Starsze dzieci natomiast mogą sobie zdawać sprawę ze swoich wad wymowy, wstydzić się ich, a nawet bać się popełniania błędów przy obcej osobie. Zachęcam Rodziców do tłumaczenia dzieciom, jaki jest cel spotkań z logopedą oraz ćwiczeń w domu.

Logopeda jest przygotowany na tego typu trudności i podczas pierwszych spotkań z dzieckiem potrafi zmotywować go do nowego wyzwania, jakim są wizyty u specjalisty. Sekret tkwi w stworzeniu przyjaznej atmosfery podczas ćwiczeń logopedycznych w gabinecie oraz poza nim, czyli w domu.

Drodzy Rodzice! Sukces powodzenia wspólnych działań, które mają na celu zniwelowanie wady wymowy u pociechy, będzie tylko wtedy, kiedy będziecie powtarzać przygotowane ćwiczenia wraz z dzieckiem w domu. Najlepiej, aby była to forma zabawy, gdyż wtedy dziecko najszybciej przyswoi tę wiedzę. Nie bójcie się powygłupiać z dzieckiem czy postroić „dziwne” miny. Można również wcielać się w role czy wydawać odgłosy zwierząt.

I najważniejsze! Nie zapominajmy o nagradzaniu nawet najmniejszego sukcesu dziecka. Dzięki temu pociecha będzie chętniej z nami ćwiczyła. Skupiajmy się na tym, że dziecko podjęło próbę, a nie na tym, czy mu wyszło za pierwszym czy drugim razem... Uwierzmy w sukces dziecka :)

Serdecznie zapraszam do współpracy,

Logopeda mgr Olga Stencel

Nasi uczniowie dostali aż sześć wyróżnień w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Bajki Logopedycznej, pod okiem Logopedy p. Olgi Stencel. Nagrody otrzymali:
- Bartek z 1m,
- Yevhenia z 1a,
- Pola z 2m,
- Antek z 2a,
- Alicja z 3a,
- Magda z 3m.
Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie z okazji Dnia Mamy na zajęciach logopedycznych uczyli się wierszyka "Mama". Ćwiczyli bajkę logopedyczną jako gimnastykę buzi i języka, a także kolorowali piękne laurki dla swoich mam.

Uczniowie w zeszłym tygodniu na zajęciach logopedycznych tworzyli piękne i kreatywne historie z wybranymi bohaterami z kolorowych gazet. Starsi natomiast wybrali najtrudniejsze ich zdaniem łamańce językowe. Wszystkie plakaty wiszą już na tablicy Logopedy, dzięki czemu uczniowie mogą trenować gimnastykę buzi i języka na każdej przerwie.

Trening słuchowy logopedyczny już za nami. Uczniowie w większości świetnie odgadli prezentowane dźwięki: niektóre były łatwiejsze, inne sprawiły nie lada wyzwanie. Grunt to dobra zabawa i mnóstwo śmiechu dzieci przy odgadywaniu tajemniczych, słuchowych zagadek.

Blog świetlicy szkolnej